Igyunk vizet!

Válts finom, tisztított csapvízre!

Hogyan érjük el a céljainkat 2020-ban?

2020. január 17. 19:55 - Igyunk_vizet

Közeledünk az új év első hónapjának végéhez, vagyis az újévi fogadalmak többségére ilyenkor úgy száll le a köd, ahogy a városra a szmog-felhő. Beburkolja, és nem látjuk ugyan, de láthatatlanul is fojtogat, ezért igyekszünk is felejteni ha eszünkbe jut és nem gondolni túl sokat rá.

Jó móka volt elsején belemenni a játékba és nagy elhatározásokat tenni, még akkor is, ha szívünk mélyén, már akkor is tudtuk, hogy fog ez alkalommal is végződni.

Ennek ellenére újra és újra megfogadjuk minden év elején, hogy idén ez másként lesz, sőt már az is megfogadjuk, hogy betartjuk a fogadalmainkat.

Sok tanulmány született már erről, hogy miért sikertelenek az újévi fogadalmak és miért felejtődik el több mint 70%-uk ebben a kritikus január végi időpontban.

A válasz sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk. Nem gondoltuk komolyan, mert a pezsgő mámorító bódulatában és a buli hevében könnyedén és felelősségünk nem teljes tudatában szórtuk bele a világba az ígéreteket. Jó esetben ezekre már másnap nem emlékszünk (ami bizonyos körülmények között lehet nem is baj), de természetesen nem mindenki felelőtlen, aki megfogad valami, mint ahogy nem mindenki bulizik az év utolsó napján törvényszerűen. Akkor mégis mi a gond?

Hát az, hogy túl sokat akarunk és túl gyorsan.

„Holnaptól többet fogok sportolni”

„Március végére lefogyok ”

„Egészségesen eszem”

„Több vizet iszom”

Ismerősek ezek a szavak? Nem kell szégyellni ha igen, mert ezek jó dolgok. Azt jelenti, ott van benned, hogy jobbá tedd magad, hogy fejlődj, hogy tegyél az egészségedért és a környezetedért, de egy kisördög ebben mindig megakadályoz. Ez jó hír, a rossz viszont az, hogy ez a kisördög te magad vagy.

A fent felsorolt fogadalmak mindegyike ugyanis túl általános, olyan, ami iránt nem tudunk elköteleződni, mert igazából sosem volt életünk része, márpedig a sikeres fogadalmak vagy célok kulcsfontosságú része hogy a napi rutinod részévé tedd. Ki kell alakítanod azokat a szokásokat, amik segítik ezeknek a céloknak a betartását.

Nézzünk erre konkrét példákat:

„Március végére” lefogyok”

Ha eddig naponta megettél egy tábla csokit délután a munkahelyeden, azzal a felkiáltással, „hogy nem bírom tovább, leesett a cukrom”, akkor első körben iktasd ki ezt a rossz szokást.

Ne legyen az íróasztalodban csoki, vegyél helyette almachipset, vagy más, egészségesebb nasit. A lényeg eddig sem azon volt, hogy csokit kell enned, csak megszoktad, hogy minden délután nassolsz.

Amikor ezt a rossz szokásodat elhagyod és az új már beépült a napi rutinodba, jöhet a következő apró változatás.

„Holnaptól többet fogok sportolni”

Nem véletlen, hogy az edzőtermekben januárban vásárolják a legtöbb bérletet. Sokan azt gondolják, hogy a kiadott összeg majd motiválni fogja őket, de ez megint egy olyan dolog, ha soha nem sportoltál, akkor az emberi kreativitás határtalan, ha kifogásokat kell gyártani február elején, hogy miért is volt kidobott pénz a bérlet ára.

Ehelyett inkább alakíts ki mikroszokásokat. Napi 10.000 lépés teljesítése semmi pénzedbe nem kerül. Néha kizárólag azon múlik, hogy a munkahelyedre gyalog jutsz el, vagy haza és úgy egyáltalán, ahová lehet, oda gyalogolsz és bevásárlás esetén még súlyokat is cipelsz.

Aki hegyet akar elmozdítani, kis kövek elhordásával kezdi azt. - Konfuciusz

„Több vizet iszom”

Reális, elérhető célokat tűzz ki magad elé. Nem kell azonnal elkeseredni, ha nem sikerül a napi minimum két liter vizet meginnod, de gondold át, hogyan tudnád ezt elérni?

Először is a legnagyobb probléma, hogy sokaknak például nem ízlik a csapvíz, de erre tökéletes és egyszerű megoldás egy víztisztító készülék, amely finom, szűrt vizet állít elő a csapvízből, mindenféle mellékíztől mentesen.

Ízesíts a vized természetesen és variáld.

Vásárolj egy nagyméretű üvegkulacsot és azt tarts mindig az asztalodon szem előtt. Ezzel a lustáság sem lehet kifogás, mert csak időről-időre bele kell kortyolnod, anélkül, hogy pl. kimenj a céges konyhába vizet tölteni félóránként és pontosan nyomod tudod követni, hogy mennyit ittál.

A szokások ereje nem csak azokban a dolgokban rejlik, amiket megteszünk, hanem abban is, hogy ezeket mi alakítjuk ki és nem külső tényezők befolyásolnak. Mi akarjuk és ez fegyelmezettséget követel tőlünk, hogy nap mint nap konzekvensen elvégezzük, vagy odafigyeljünk rá. Ahogy pedig telik az idő, a szokás rutinná válik és szinte észrevétlenül építjük ezáltal az önbizalmunkat is. Egyszer csak azt vesszük észre, hogy ezt is meg tudtuk csinálni és ezt is, és ez a sok pozitív eredmény újabb szokások kialakításra ösztönöz, hiszen magabiztosabbak leszünk abban, hogy véghez tudjuk vinni.

hogyan-erd-el-a-celjaidat-2020-optimalnet.jpg

Bontsd le tehát az újévi fogadalmaidat apró célokra és olyan mikroszokásokra amelyeket úgy tudsz beépíteni az életedbe, hogy kevés, az eddigitől eltérő energiát igényel tőled. Ha ezen mikroszokások már a napi rutinod részévé váltak, akkor veregesd meg a vállad, mert te egy sikeres ember vagy aki kitűzött egy célt és azt megvalósította.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://igyunkvizet.blog.hu/api/trackback/id/tr7515414090

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása